NamalowaŁy ulubione wiersze

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę inspirowaną wybranym wierszem. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania poezji oraz jej interpretowania, nie tylko słowem, ale także poprzez wrażliwość plastyczną. Patronat honorowy objęła Polska Izba Książki. W tegorocznej edycji wzięło udział 985 młodych plastyków. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: kl.I-III, kl.IV-V i kl.VI-VII. Komisję zadziwiała różnorodność wykorzystanych technik plastycznych oraz poszukiwania literackie.

Wysoki poziom artystyczny i dobre zrozumienie tematu sprawiło, że komisja konkursowa w trzech kategoriach nagrodziła i wyróżniła 37 uczestników a prace 23 osób zakwalifikowała do wystawy pokonkursowej. Wśród laureatów znalazły się podopieczne Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie pracujące pod kierunkiem Bożeny Liszewskiej.

Nagrody główne otrzymały: Julia Pietrzak (l.12) i Zofia Jankowska (l.10). Wyróżnienia przyznano Sofii Makar (l.7) i Weronice Makar (l.10). Wyróżnienie w postaci kwalifikacji do wystawy zdobyła Natalia Baran (l.8).

Gratulujemy!