"Witaj, gwiazdko zŁota"

Komisja powołana przez organizatorów w składzie: Katarzyna Nowak-Zagórska – artysta plastyk, malarka; Bogdan Trybus-artysta plastyk, grafik i Katarzyna Markiewicz-Jarocka - Kierownik Pracowni Sztuk Plastycznych Pałacu Młodzieży w Katowicach spośród nadesłanych prac wytypowała najlepsze do nagród, wyróżnień  i kwalifikacji do wystawy. Wśród laureatów z całej Polski znaleźli się artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie.

Komisja nagrodziła Marcelinę Rutkowską (l.10), wyróżnienia zdobyły: Antonina Tomsohn (l.10), Emilia Cieślak (l.7). Wyróżnienia w postaci kwalifikacji do wystawy otrzymały: Kaja Stronias (l.13), Zosia Rutkowska (l.7) i Agata Olesińska (l.14). Nagrodzona została również Bożena Liszewska, pod kierunkiem której powstały prace.

Podczas uroczystego podsumowania, które miało miejsce 10 stycznia w Teatrze Małym w Tychach organizatorzy  podkreślali, jak niezwykle ważne jest, aby w procesie edukacji było miejsce na działania artystyczne, które rozwijają i uwrażliwiają na piękno. Prace laureatów oglądać można na wystawie pokonkursowej do końca lutego 2020r.